World Of Warcraft

Warrior

Warrior(Bojovník)Warrior
Warrior,jak už český překlad napovídá, je Classem,který se specializuje na blízko a k boji používá zbraně a nevyužívá žádné magie. Warrior je také velice dobrý,co se týče vysokého Dmg,Armoru,ale i DPS. Warrior může k boji využívat dvou zbraní a z talentů dokonce dvou obouručních zbraní. Bojovník je velice často,díky schopnosti nosit plate,štít a přepínat módy boje,využívaný jako tank.

 

Talenty
Arms(Boj)

ArmsVe Wotlku se hodně změnilo, Arms Warrior přišel o mnoho a mnoho Warriorů proto upřednostňuje Fury a nebo Protect talenty. Jak určitě víte Arms Warrior má ve WotLKu novou abilitu tzv. „Bladestorm“, kterým sice dáte velké rány, ale dá se proti němu velmi lehko bránit. Tento Bladestorm je jen po dobu 6 sekund a má cooldown 1,5 minuty což je podle mně dost hodně. Proto by sem ve WotLKu upřednostnil jiný typ talentů.

Fury(Zběsilost)
FuryVe WotLKu mají Fury talenty mnoho výhod, které když se naučíte využívat tak budete „neporazitelní“. Začneme nejprve talentem „Blood Craze“ který Warriora kvalitně Healuje. Potom je tu samozřejmě „Enrage“, se kterým má hráč velký DMG a mnoho dalších výhod jako například: Improved Intercept, Dead wish, Flurry, Rampage, Heroic Fury a samozřejmě Titan´s Grip. U Fury Warriora vám určitě nebude chybět snížení Healu na hráče, který měl v TBC jen Arms War (Mortal strike) ale ve WotLKu ho má už i Fury, v talentu „Furious Attacks“, který snižuje Heal Effect na Target. Takže Fury Warrior je schopný i na PvE na DPS v raidech ale i na PvP.

Protection(Obrana)
ProtectionDoporučuji hlavně Warriorům do Arén (2v2, 3v3, 5v5) a na BGčka. Díky jeho stunům (Revenge, Concussion Blow a hlavně plošnému stunu Shockwave) se warrior stal lepší stunlocker než Rogue :-D. Díky talentu „Gag Order“, po kterém ability „Heroic Throw“ a „Shield bash“ dávají silence na 5 sekund, má Protect War šanci i na Castery a Healery. V Arénách se hodí hodně to, že toho strašně mnoho vydrží díky velkému Armoru a používaní „Spell Reflection“, který ve WotLKu neodráží jen následující spell ale všechny spelly po dobu 3 sekund, a „Charge“ v combatu a v jakékoli stance. Samozřejmě se skvěle hodí i jeho stuny a silence, které mají nízký cooldown. Ale Protect Warriora by sem na duely nepoužíval, protože má malý DMG.

Obecně ze hry
Warrior má Rage,takže mu nikdy nedojde mana. Rage mu sice může dojít, ale díky regenraci Rage se mu opět hned obnoví. Warrior má různé styly boje,mezi kterými můžete měnit podobně jako můžete měnit u Druida formy. Warrior,díky svému velkému armoru a blocku, je velice často využívaný do různých Raidů,aby tankoval. Pokud však nemáte Equip nezoufejte,protože schopní Warrioři jsou upřednostněni při rozdávání Equipu z padlého Bosse.

Profese
Profese pro Warriora: Pro Bojovníka se hodí všechny profese, ale asi nejvíce se pro něho hodí Blacksmithing, Mining a Jewelcrafting. Samozřejmě si ale na svého Warrirora můžete dát třeba i Herbalism,ale riskujete tím, že budete často terčem výsměchu hráčů. Jako secondary profese se na Warriora samozřejmě hodí všechny.

2vs2
Do 2v2 se Warrior hodí nejvíce k nejakému Spell Damage,protože Warrior nepřítele zdrží a zároveň mu udílí Damage a Spell Damager doplňuje Damage. Navíc při 2v2 Warr+Spell Dmg jste připraveni skoro na všechny nepřítele: Když proti sobě budete mít dva Warriory, Warrior moc Dmg nedá(Samozřejmě ho dá taky dost,ale..),ale Spell Damager jim udělí pěknou lekci. Naopak když chytnete spell Damagery,tak jsou většinou Cloth,proto jim Warrior udělí veliký Damage.

 Galerie

Rasy,které mohou být Warrior

Rasa Strenght Agility Stamina Intellect Spirit Health Armor
Human 23 20 22 20 21 60 47
Dwarf 25 16 25 19 19 90 34
Night Elf 20 25 21 20 20 50 57
Gnome 18 23 21 24 20 50 53
Draenei 24 17 21 21 22 50 36
Orc 26 17 24 17 23 80 36
Tauren 28 15 24 15 22 84 32
Troll 24 22 23 16 21 70 51
Undead 22 18 23 18 25 70 43

+Klady
+Velký armor
+Možnost nosit štíty
+Vysoký Dmg
+Braný do všech raidů
+Dual Wield
+Může se pomocí různých talentů léčit
+Jako jediný může nosit dvě obouruční zbraně
+
Wariior je jeden z nejlepších bojovníků Face to Face (melee), především pro svoji  schopnost kritického zásahu (Crit Chance), kterým dokáže soupeři dat velké zranění a na nějakou dobu ho ochromit a mezitím do něho můžete mlátit, jeho plate armor ho skvěle ochraňuje proti ranám. (samozřejmě jen Melle,Spell Dmg armor neabsorbuje).
+Warrior určitě nebude mít o team a partu nouzi, protože v kombinaci s kouzelníky
(např .  Mage , Warlock, Priest, Holy Palach....atd) tvoří nerozlučnou a téměř neporazitelnou dvojici, díky tomu, že Warrior oponenta zdrží, zatím co kouzelník ho kouzly zničí.
+Warrior disponuje taktéž bojovými pokřiky(tzv .Shouty), které poskytují na nějakou  dobu ostatním hráčům v grupě různě bonusy, co je velmi důležité.

-Zápory
-Warrior nedisponuje žádnými kouzly, a proto se stává až velmi lehkým terčem pro  Mágy.  (Mnohokrát jsem to poznal na sobě).
-Warrior nemá tak dobrý spell resist jako jiné Classy.
-Warrior má slabé léčení.

Ale netrápte se tím, že si vás dá nějaký mág za wara je zbytoné snažit se proti dobrým mágom......