World Of Warcraft

Warlock

Warlock (Černokněžník)Warlock
Warloci jsou bytosti, které propadli černé magii. Jejich magie je natolik černá a silná, že jí nejsou schopní čerpat z Azerothu, ale musí ji čerpat od Plamenné Legie, která jim poskytuje takové množství energie, že jsou Warloci schopni vyvolávat démonická monstra a svolávat ničící kouzla a nákazy. Warlockovou hlavní zbraní je velký damage, kterým je schopný zabít spousty nepřátel za krátkou dobu. Jeho další zbraní je možnost vyvolávat různé démony(Felhunter, Imp, Succubus, Voidwalker, Felguard...). Na vyvolávání většiny těchto démonů ale Warlock potřebuje Soul Shard. Warloci jsou dále schopni vytvářet Soulstones(Oživují po smrti) a Healthstones(Doplňují životy).

 

Talenty
Affliction(Trápení)

AfflictionAffliction neboli trápení budou logicky spelly, které na nepřítele hodí nějakou nákazu, tedy DoT (Damage over Time). Mezi tyto DoT spelly patří třeba Corruption, Curse of Agony atd. Z dalších spellů, které patří do Affliction bych mohl jmenovat Drain Mana (Kradení many), Drain Life (Kradení životů), Fear (Odehnání nepřítele), Life Tap (Změna životů na manu) atd.

Demonology(Démonologie)
DemonologyV Démonology, jak již název napovídá, půjde hlavně o démony (Felhunter, Imp, Succubus, Voidwalker, Felguard...). V démonology se ale také setkáme s jinými spelly než jen vyvolávajícími. Například spell Shadow Ward, díky kterému Warlock absorbuje určitý počet Shadow Damage, Ritual Summoning, Demon Armor atd. Dále jsou v Demonology také spelly, které něco vytváří, jako třeba Create Soulstone, Create Spellstone, Create Firestone atd. A jak již bylo řečeno, v Demonology jsou ještě spelly vyvolávající: Felsteed, Summon Imp, Summon Voidwalker, Summon Felhunter atd.

Destruction(Ničení)
DestructionV Destruction je hodně kouzel, která nejsou DoT a přesto jsou velice silná (Shadow Bolt, Soul Fire...). Destruction byl navrhnut, aby udílel velké zranění, ale i velký threat. Další velmi užitečné spelly tohoto stromu jsou Immolate (Způsobuje fire damage), Rain of Fire (AoE spell) atd.

Obecně ze hry
Warlock používá k boji manu a je na ní velice závislí. Je to velice dobrý dmger hlavně díky svým DoT spellům, ale je velice slabý na blízko. Jeho velkou předností před jinými classy je možnost vyvolávat démony, kteří pak stojí po vašem boku a pomáhají Vám v boji. Nevýhodou těchto démonů však je častá potřeba Soul Shardů a nutnost plnění úkolů před získáním démona. U Warlocka je důležité se naučit ovládat démona, udržet si nepřítele od těla a spellit ve správný čas správná kouzla.

Profese
Profese pro Warlocka se hodí Profese ze kterých něco využije. Proto Warloci často mívají Tailoring, Herbalism, Alchemy a Inscription. Samozřejmě si ale na svého Warlocka můžete dát jakoukoli Profesi, třeba i Blacksmithing. Jako Secondary profese se na Warlocka samozřejmě hodí všechny.

2vs2
Pokud chcete ve 2v2 s Warlockem rychle vyhrát, určitě budete vyhrávat, pokud půjdete s nějakým spell damagerem, jako třeba Warlock a Mage. Celkem dobrá kombinace je i Warlock s Warriorem, kdy Warrior ,,tankuje" a udílí damage na blízko, zatímco Warlock si někde za rohem v klidu spellí. Kombinace s healerem nejsou zas až tak dobré (Neříkám, že to nejde), protože Warlock přeci jen nevydrží moc ran například od takového Rogue.

Galerie

Rasy,které mohou být Warlock

Rasa Strenght Agility Stamina Intellect Spirit Armor Health Mana
Human 20 20 21 22 23 45 53 140
Gnome 15 23 20 26 22 51 43 200
Orc 23 17 23 19 25 39 73 109
Undead 19 18 22 20 27 41 63 110
Blood Elf 17 22 19 26 21 49 42 197

+Klady
+Obrovský spell dmg (Hlavně díky DoT).
+Může vyvolávat démony (Pomocníky).
+Může vytvářet Healthstones a Soulstones.
+Může přivolávat ostatní hráče (Ritual of Summoning).
+Může ovládat nepřátelské démony (Enslave Demon).
+Může svým nepřátelům brát Životy(Drain Life) a Manu(Drain Mana).
+Má vlastního mounta, kterého si může vyvolávat.
+Možnost mít i Off-Hand.

-Zápory
-Může nosit pouze cloth.
-Pro vyvolání většiny démonů a některé další spelly potřebuje Soul Shard.
-Meele souboje má rovnou prohrané.
-Ke svým kouzlům potřebuje manu a pokud mu dojde, nemůže skoro nic dělat.
-Velké potíže s nepřáteli, kteří mají vysokou Shadow Resistance.
-Jako zbraně může nosit pouze Daggers, Wands, One-Handed Swords, Staves.
-Je celkem těžké udržet si nepřátele od těla, ovládat peta a spellit.