World Of Warcraft

Shaman

Shaman(Šaman)Shaman
Šamani jsou přírodní bojovníci ovládající 4 živly: Oheň, Vodu, Zemi a Vzduch. Dokáží ovládat tyto 4 živly jak proti nepříteli, tak i pro své vylepšení. Shamani jsou velice silní, a dokážou vyvinout vysoký Damage, který může být zvyšován za pomoci totemů. Shamanovi totemy dokáží také přidávat manu, léčit Shamana, zpomalovat nepřítele, vyvolávat elementály atd. K vytvoření totemů potřebuje mít Shaman u sebe speciální item(totem) (Water Totem, Fire Totem, Earth Totem a Air Totem), kdy k vytvoření např.: Fire Totemu potřebujete item jménem Fire Totem, k vytvoření Air Totemu zase item jménem Air Totem... Shamanova velká výhoda je, že může být dobrý Healer i Damager i Tank (Od 40lvl může nosit Mail zbroj), a to podle toho, jaké talenty zvolíte.

 

Talenty
Elemental Combat(Elementální boj)

Elemental CombatElemental talenty jsou talenty, ve kterých naleznete spelly využívající přírodu (Fire, Earth...), které jsou na dálku. MEzi nejdůležitější spelly patří : Lightning Bolt, blesk udílející natural damage, Chain Lightning, řetězový blesk udílející natural dmg a přeskakující z nepřítele na nepřítele (max 3 nepřítele kdy při přeskoku spell ztrácí 30% své síly), a Earth Shock, který udělí nepříteli instantní damage a sníží nepříteli Melee útok o 10%.

Enhancement(Vylepšování)
EnhancementSpelly v těchto talentech jsou hlavně buffy a buffy vylepšující boj na blízko. Zajímavé spelly jsou třeba Ghost Wolf, spell morfující vás v ducha vlka, Water Walking, buff umožňující běhání po vodě, Water Breathing, buff umožňující na 10minut dýchat pod vodou, a Far Sight, který vám umožní nahlédnout do dálky. V těchto talentech se také nachází veliké množství totemů.

Restoration(Uzdravení)
RestorationJak už název napovídá, v těchto talentech půjde hlavně o Healování. Mezi heal spelly v těchto talentech patří Healing Wave, Lesser Healing Wave (Podobný jako Healing Wave, ale má menší cast a také menší účinnost) a Chain Heal (Heal, který přeskakuje po max 3 hráčích, kdy každého dalšího vyhealuje o 50% míň). V těchto talentech také naleznete Šamanovo ressování hráčů(Ancestral Spirit) i Šamanovo ressování sama sebe(Reincarnation). Naleznete zde také štíty, z čehož docelá důležitý je například Water Shield, který vám doplňuje manu. V těchto talentech jsou také 4 totemy: Mana Spring Totem, Healing Stream Totem, Cleansing Totem a Tremor Totem.

Obecně ze hry
Pokud za Shamana hraje dostatečně šikovný hráč, může s ním dokázat neuvěřitelné věci. Shaman je velice všestranné povolání, kde vše rozhodují talenty. Shaman musí umět využívat co nejefektivněji všechny své spelly a zároveň umět rozestavovat totemy.
Totemy získá Shaman přes řady questů, které dostane od svého Shaman trenéra. Shamani mohou udílet veliký Damage jak Melee tak i Spell.

Rada na závěr: Nestavte si všechny totemy vedle sebe, nebo přijde nějaký magic class a hodí doprostřed pošňák.

Profese
Profese pro Shamana: Pro Šamana se hodí všechny profese, ale asi nejvíce se pro něho hodí Blacksmithing, Mining a Jewelcrafting. Opět se budu opakoval, a napíšu, že k Šamanovi se hodí prakticky vše, díky Shamanovi všestrannosti. Jako secondary profese se na Šamana samozřejmě hodí všechny.

2vs2
Do 2v2 se Shaman díky své všestrannosti hodí rpakticky ke všem classům. Docela dost se ovšem Shaman hodí k jinému Shamanovi, k Warriorovi, k Paladinovi, k Druidovi a ke všem ostatním Classům, které mu jsou podobné.

Galerie

Rasy,které mohou být Shamanem.

Rasa Strenght Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana Armor
Ork 24 17 23 18 25 77 73 48
Tauren 25 18 23 18 25 77 73 48
Troll 22 22 22 17 23 67 72 58
Draenei 22 17 20 22 24 47 105 36

+Klady
+Šamani mohou používat jako zbraně One-Handed Maces, Two-Handed Maces, Staves, Fist Weapons, Daggers, One-Handed Axes, Two-Handed Axes a Shields.
+Mohou léčit sebe i jiné hráče.
+Mohou oživovat.
+Mohou oživovat i sebe(jednou za hodinu)!!
+Mohou se vtělovat do vlka a být tak rychlejší.
+Mají totemy.
+Dual wield.
+Mohou chodit po vodě.
+Jako zbroj mohou Shamani nosit Cloth, Leather a Mail(od 40lvlu).
+Instantní kouzla způsobující zranění(Shocks).

-Zápory
-Shamanovy totemy mají málo HP.
-U aliance může být Shaman pouze Draenei.
-Závislý na maně.
-Shamani neumí zacházet se střelnými zbraněmi.
-Shamani nemají dlouhotrvající vylepšující buffy.
-Shaman nemá tak dobrý spell resist jako jiné Classy.