World Of Warcraft

Priest

Priest(Kněz)Priest
Priest je class,který se nejčastěji používá na heal,protože Holy Priest je nejlepší healer v celém WoW a proto je hodně žádaný do instancí nebo raidů. Samozřejmě může být dobrý i v PVP díky jeho Shadow a Discipline talentům. Priest má hodně buffů a pro tyto buffy má speciální talenty Discipline. Priest může také ovládat jakéhokoliv Humanoida pomocí spellu
Mind Control,se kterým se dá užit pěkná sranda :).Priest může také hráče vracet zpět do života(Ress).

Talenty
Discipline(Ukázněnost)

Discipline
Tyto talenty se zaměřují na vylepšování buffů a Priestovy ochrany. V tomto stromě najdete spousta vylepšení pro Priestův hlavní buff na Staminu(Power Word:Fortitude) a na Priestův štít(Power Word:Shield), který absorbuje určitý Damage. Tento strom je zaměřen na co největší redukci zranění. Discipline Priest se hodí hlavně do arény.Dalšími zajímavými buffy jsou například Inner Fire(Zvyšuje Armor,ale můžete ho použít pouze na sebe:( ),Power Infusion,Mana Burn(Spaluje manu) nebo třeba Prayer of Spirit(přidává partě spirit).Takovou maličkou blbostičkou je spell Levitate,díky kterému můžete Levitovat.

Holy(Svatý)
HolyTalenty zdokonalující Heal. Tyto talenty jsou zaměřeny na Heal(Greater Heal...), Plošných Heal(Holy Nova...) a Hot Heal(Heal,který Vás po určitou dobu neustále léčí). Talenty Vám vylepší Crit u Healů,ale také pár útočných spellů(Smite,Holy Fire,Holy Nova...). Díky talentu Spirit of Redemption se z Vás po smrti stane anděl(Spirit),a Vy můžete Healovat. Tyto talnety se hodí do PVE,ale pokud jste šikovní,neztratíte se ani v PvP ;).Z těchto talentů je pro Presta nejdůležitější vylepšení Clear Casting.Tento spell funguje tak,že máte určitou šanci,že se vám nahodí a když se Vám nahodí,tak po dobu 15 sekund Healujete zadarmo.

Shadow(Temná magie)
ShadowTalenty Stínové/Temné magie jsou dobré hlavně do PVP. Zaměřují se na DoT tzv. Damage over Time(Kouzla, která vám ubírají hezky postupně životy :) ). Dále zde naleznete Chaneling kouzlo(Mind Flay), které zpomalí Vašeho nepřítele o 50%, což se občas hodí :). Patří sem taky schopnosti vzbudit u nepřítele strach(Fear). V těchto talentech také naleznete spelly jako třeba Shadow Word:Pain,Mind Blast nebo také Shadowfiend(Přivoláte si parťáka) .Tyto talenty se řídí heslem Čím více zraním, tím víc se vyléčím :).

Obecně ze hry
Priest je jak velice dobrý Healer, tak také Dmger.
Má životky :) a manu.
Může jak už sem zmínil ovládat Humanoidy.
Je velmi žádaný do PVP i do PVE.

Profese
Profese pro Priesta jsou např: Tailoring, Herbalism, Alchemy, Inscription.
Jako
Secondary profese se samozřejmě vyplatí dát si vše,ale First Aid,vzhledem k tomu,že se Priest může Healovat je nejméně důležitý..

2vs2
Hodí se Priest a nějaký slušný dmger. Dobrá dvojice je Priest a Rogue nebo Priest a Warior a nebo taky Priest a Druid, protože se oba můžou Healovat a navíc druid může v Dire Bear Form slušně Dmgerovat a Tankovat.

Galerie

Rasy,které mohou být Priest

Rasa Agility Stamina Strenght Spirit Intellect Health Mana Armor
Human 20 20 20 24 24 52 160 45
Dwarf 16 23 22 22 21 82 145 37
Night Elf 25 19 17 23 22 51 160 55
Draenei 17 19 21 25 23 51 175 39
Troll 22 21 21 24 18 62 128 49
Undead 18 21 19 28 20 62 130 41
Blood Elf 22 18 17 22 24 50 220 49

+Klady
+Dobrý Healer
+Může léčit sebe i Kámoše
+Má Shield(
Power Word:Shield)
+Je velice dobrý buffer
+Umí zastrašit nepřítele(
Fear)
+Může ovládat Humanoidy(
Mind Control)
+Velice dobrý i do PVP
+Umí léčit negativní účinky Magic(magie) a Disease(nákaza)

-Zápory
-Může nosit jen látkovou zbroj(Cloth)
-V boji na blízko je slabý
-Pokud v partě udělá chybu, je to téměř nenapravitelné
-Málo instant Spellů
-Málo zbraní, jen:
One-handed maces, Daggers, Staves a Wands
-Velice závislý na Maně