World Of Warcraft

Servr na hraní

Servry na WoW jsou dvou základních typů neboli tříd.
Na Oficialní a Free servry
Oficiální servr- Na oficialním servru by měla být hra bez lagů, bugů, a tak podobně ale stávávají se i drobné chyby. Za hru na oficialním servru se platí cca 350 kč měsíčně.
Na ofiku je rate blizz(viz. níž).
Free servry- Je to hra zadarmo s riskem častejších lagů nebo pádů servrů. Nachází se zde i bugy ale zase vám každý řekne je to zadarmo tak co by jsi chtěl a tyto servry většinou vznikaj mezi hráči v malé skupince a muže se to rozrůst i do velikosti dnešních servrů jako je Twinstar a Deffender. Pokud takví servr chcete založit tak si předem zpočítejte peníze protože by vám taky nemuseli vyjít, údržba atd. se může pohybovat v řádů stovek až statisíců. Free servry se považují za nelegalní ale nikdo je nezakazuje.


Jak najít správný servr po vás.

1. krok

je rozmyslet si kde a jak chcete hrát a za jakých podmínekservrů je víc typů:

Blizz-je to většinou pomalí servr, ale dá se na něm získat spousta zkušeností s hraním této hry většinou bych doporučil na tomot typu servru začít.
Funy-je to rychlejší hra za jeden den můžete mít třeba už max lvl zaleží na tom jakej má rate(např 40x na kill/quest a máte za den tu 80 vpohodě)
Bigfuny/Gigafuny-Máte možnost si udělat větší lvl než je 80, často se to pohybuje 100,200 a někdy i víc.
Instanty- to jsou servry kde automaticky dostanete 80lvl, a nemusíte ani expit.

Toto jsou nejčastější typy servrů u nás.

2. krok

je mít spraávný patch protože nemužete hrát s verzí hry 3.0.1 na 3.3.2 atp.
pkud chcete patchovat na nejnovější patch tak doporučuji spíš luncher, a nebo také je zde pár stránek kde se dají sehnat http://a.wirebrain.de/wow/   http://www.wowwiki.com/Patch_mirrors
Ale také nesmíte stahovat každej patch kterej vidíte protože WoW je ve více jazicích a každá jazyková verze má svoje patchy (US,GB...)
Jak zjistit svojí jazykovou verzi jednoduše dejte si ve složce s wowkem data a pak budete mít třeba složku " enGB" a víte že máte verzi GB


3.

 kde hledat servry zde se hledají nejlépe http://servery.wowresource.eu/

4.
 Ip servru (realm) toto uložíte do .../data/enGB/realmlist

A mužete zpustit hru.

P.S.: nezapomente se registrovat na stránkách servru a uložit Ip servru